Kenan Sofuoğlu Dünya Supersport'da Birinciliği Hedefliyor

Türk motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu son etabı İspanya'da yapılacak olan Dünya Supersport yarışında şampiyonluğu hedefliyor.

Kenan Sofuoğlu Dünya Supersport'da Birinciliği Hedefliyor

Türk motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu son etabı İspanya'da yapılacak olan Dünya Supersport yarışında şampiyonluğu hedefliyor.

Milli motosiklet yarışçımız Kenan Sofuoğlu Avusturya ve Tayland'da yapılan yarışların ilk iki etabını tamamladı. Sofuoğlu ilk iki etabı 25 puanla tamamlayabileceğini ancak Avusturya'da yapılan yarış esnasında motosikletin arka lastiğinin patlamasından dolayı ilk etabı tamamlayamadığını söyledi. Tayland'da yapılan 2. etabı ikincilikle tamamlayan yarışçı toplam 20 puan alarak 4. sıraya yükseldi. Sofuoğlu yapılan röportajda ilk iki etabı bazı aksilikler nedeniyle 4. olarak tamamladığını fakat İspanya'da yapılacak olan 3. etapta birinciliği hedeflediğini söyledi. Sporcu önümüzdeki bir kaç yarışı daha kazanabilirse liderliğe çıkabileceğini ama en önemli hedefinin şampiyonluk olduğunu kaydetti.

 

Hava Koşulları Antrenmanları Olumsuz Etkiledi

Sporcu İspanya'da yapılacak olan 3. yarış için hazırlanırken hava koşulları nedeniyle antrenmanların aksadığını ve yeteri kadar antrenman yapamadıklarını belirtti. Bu olumsuz koşullara rağmen yarışların İspanya'da yapılacak olan 3. etabına kendini hazır hissettiğini söyledi. 

Yarışların 3. etabı 3 Nisan Pazar günü Motorland Aragon Pistinde yapılacak

kenan sofuoğlu milli motosiklet yarışçımız dünya supersport kenan sofuğlu birinciliği hedefliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film