Kira Geliri Beyannamesi için Son Gün

1 buçuk milyon mükellefin kira geliri beyannamesi vermek için son günü bugün. Elektronik olarak da beyannameleri gün sonuna kadar göndermeleri gereken mükelleflerin, menkul sermaye, ücret, kira ve diğer kazanç ile gelirlerini bildirmek üzerine internet üstünden hazır beyan sistemini kullanarak verecekleri beyanname süresi bugün sona eriyor.

 Kira Geliri Beyannamesi için Son Gün

1 buçuk milyon mükellefin kira geliri beyannamesi vermek için son günü bugün. Elektronik olarak da beyannameleri gün sonuna kadar göndermeleri gereken mükelleflerin, menkul sermaye, ücret, kira ve diğer kazanç ile gelirlerini bildirmek üzerine internet üstünden hazır beyan sistemini kullanarak verecekleri beyanname süresi bugün sona eriyor. Hazır beyan sistemi ile mükellefler internet üstünden beyannameyi görüntüleyerek ve bunun yanı sıra da onaylayıp ya da gereken değişiklikleri yapabilecekler.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı 25 Mart 2016 tarihinde sona erecek olan Yıllık Gelir Vergisi Beyannamelerinin teslim etme süresini 31 Mart 2016 Perşembe günü mesai saati sonuna kadar uzattığını açıklamıştı. Ceza almak istemeyen mükelleflerin 2015 yılı kira gelirleri ile ilgili beyannamelerini vermeleri gerekirken, belirlenen gün sonuna kadar beyan etmeyenler 2 kat usulsüzlük cezası, vergi ziyanı cezası ve gecikme faizi cezalarını ödemek durumunda kalacaklar. Ayrıca ceza alacak olan mükellefler devletin sunduğu 3 bin 600 TL istisna oranından da yararlanamayacaklar. Bugün sona erecek beyanname tesliminin toplamda 1,5 milyon kişinin yapması bekleniyor.

gelir idaresi başkanlığı yıllık gelir vergisi vergi beyannamesi kira geliri vergi cezası vergi ziyanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film