Yahoo Teklif İsteyecek Kadar Kötü Durumda

2012 tarihinden itibaren Marissa Mayer CEO olarak göreve başladığı Yahoo için oldukça çaba sarf etmesine karşın teknoloji devini ayakta tutmayı başaramadı. Göreve başlamadan önce bir takım sorunların olduğu konuşulan Yahoo hisselerini devretmeye başlıyor.

Yahoo Teklif İsteyecek Kadar Kötü Durumda

2012 tarihinden itibaren Marissa Mayer CEO olarak göreve başladığı Yahoo için oldukça çaba sarf etmesine karşın teknoloji devini ayakta tutmayı başaramadı. Göreve başlamadan önce bir takım sorunların olduğu konuşulan Yahoo hisselerini devretmeye başlıyor. Yahoo hala en çok kazanan teknoloji devleri arasında gösteriliyor. Fakat bu başarısı en büyük sanal alışveriş imkanı sunan Alibaba hisseleri sayesinde.

Kullanıcılarına teklif maili gönderen Yahoo kendi kendini satışa çıkardı. Alıcılara satışı mail göndererek duyuram Yahoo oldukça zor günler geçiriyor gibi. Mail de 11 Nisan’a kadar fiyat tekliflerinin kendilerine bildirilmesi gerektiğini belirten Marissa Mayer Yahoo’nun bütün internet servislerinin de bu fiyata dahil olduğunu açıkladı. Şimdi herkes bu teknoloji devini kimin satın alacağını konuşuyor. Kulislerde konuşulanlara bakılırsa iki şık muhtemel gibi duruyor. Birisi Microsoft bir diğeri de Starboard Value LP. Hatta Starboard Value LP’nin Yahoo’yu satın alıp yönetim kadrosuna yeni isimler atayarak yoluna devam edeceği konuşuluyor.

 

Yahoo mobilde rakipleri Microsoft ve bunun yanı sıra da Google kadar başarıyı yakalayamadı.

marissa mayer yahoo ceo teklif maili teknoloji devi yahoo mobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film