Aile İçi İletişimsizlik Önlenmeli

Aile içi iletişimde en nemli faktör ebeveynler arasındaki iletişimsizliktir. Modern yaşama ayak uydurabilmek için bütün gün çalışan anne babalar evlerine geldiklerinde enerjileri bitmiş, birbirleriyle konuşmaktan aciz modellerden oluşmakta hem birbirleriyle hem de çocuklarıyla paylaşacak konuları ve enerjileri kalmamaktadır.

Aile İçi İletişimsizlik Önlenmeli

Aile içi iletişimde en nemli faktör ebeveynler arasındaki iletişimsizliktir. Modern yaşama ayak uydurabilmek için bütün gün çalışan anne babalar evlerine geldiklerinde enerjileri bitmiş, birbirleriyle konuşmaktan aciz modellerden oluşmakta hem birbirleriyle hem de çocuklarıyla paylaşacak konuları ve enerjileri kalmamaktadır. Sohbet edilemeyen, sorunların konuşulmadığı bu nedenle de biriktiği, ortak planların yapılmadığı ailelerde giderek artan iletişimsizlikle beraber bir takım sorunlar yaşanmaktadır.

Bu tarz sorunları önlemek ve hem ebeveynler arasındaki iletişimi güçlendirmekte hem de evdeki mutlu hava çocukları da huzurlu bir birey olmalarına katkı sağlamaktadır. Kendini iyi ifade edebilen, özgüveni tam, saygılı, sorunları konuşarak çözebilen anne babaların çocuklarının hayata daha pozitif baktıkları gözlenmiştir. Bu nedenle ebeveynlerin birbirleriyle iletişimlerine dikkat etmeleri gerekmekte çocuklarıyla olan diyaloglarını güçlendirmek adına onlarla kaliteli vakit geçirmeleri gerekmektedir.

 

 Çocuklarıyla ilgili bir sorun yaşandığında yargılayıcı bir yaklaşım sergilememeli olaya sorun çözücü olarak katkı sağlamaları gerekmektedir. Sağlıklı bireylerden oluşması için aile içi iletişimi güçlü kılmak adına sorumluluklarının bilincinde, olaylara çözüm odaklı yaklaşan ve tutarlı davranışlar sergilenmesi gerekmektedir.

aile içi iletişimsizlik modern yaşam huzurlu birey sağlıklı birey tutarlı davranış özgüveni tam çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor