Kiloların Nedeni İçin İnsülin Direncine Baktırılmalı

Uzun zamandır kilo vermek için spor ve diyetler yapmanıza rağmen kilo mu veremiyorsunuz. O zaman insülin direncinize baktırmanız gerekiyor. Sürekli tatlı şeyler yeme isteği uyanıyor, uyku ve yorgunluk problemleri yaşıyor her yolu denemenize rağmen kilo veremiyorsanız insülin direncinden kaynaklanıyor olabilir.

Kiloların Nedeni İçin İnsülin Direncine Baktırılmalı

Uzun zamandır kilo vermek için spor ve diyetler yapmanıza rağmen kilo mu veremiyorsunuz. O zaman insülin direncinize baktırmanız gerekiyor. Sürekli tatlı şeyler yeme isteği uyanıyor, uyku ve yorgunluk problemleri yaşıyor her yolu denemenize rağmen kilo veremiyorsanız insülin direncinden kaynaklanıyor olabilir. Uzmanlar kontrol altına alınmayan insülin direncinin diyabet ve kalp damar hastalıklarını tetiklediğini belirtmektedir.

 İnsülin direnci iştah mekanizmasını bozmakta ve alınan kiloların kullanılan ilaçlarla verilmesi zorlaşmaktadır. Obezite ve insülin direnci sürekli bir birini tetikleyen unsurları arttırarak sağlık bakımından kısır bir döngü oluşmasına neden olmaktadır. Kilo insülin direncini arttırmakta artan insülin direnci de kilo artışını hızlandırmaktadır.

 

 Bu nedenle yukarıda belirtilen problemlerden herhangi birini yaşıyorsanız sağlık kuruluşlarından yardım almalısınız. İnsülin direnci genetik ve hormonal hastalıklar nedeniyle de ortaya çıkabilir. Düzenli egzersiz programları yapmalı, stresli ortamlardan uzak kalmalı, uyku problemlerini gidermeli, tuz oranı az ve organik ürünlerle yapılan yemekler tercih edilmelidir. Sağlıklı yaşamak için tüm bu kuralları yaşamınızın parçası haline getirmeniz farkı görmenize yardımcı olacak.

insülin direnci iştah mekanizması kilo verememe hormonal hastalıklar fazla kilolar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film