Google’nin Yapay Zekası Durmak Bilmiyor!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte filmlerde karşılaştığımız ve eskiden gerçek hayatta yapılması düşünülmeyen buluşlar artık hayatımıza yavaş yavaş yayılmaya başladı. Tabi durum böyle olunca dev teknoloji firmaları yapay zeka çalışmalarındaki alanda yerlerini almak amacıyla buyuk bir rekabete girmiş durumdalar.

Google’nin Yapay Zekası Durmak Bilmiyor!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte filmlerde karşılaştığımız ve eskiden gerçek hayatta yapılması düşünülmeyen buluşlar artık hayatımıza yavaş yavaş yayılmaya başladı. Tabi durum böyle olunca dev teknoloji firmaları yapay zeka çalışmalarındaki alanda yerlerini almak amacıyla buyuk bir rekabete girmiş durumdalar.

Kısa bir süre önce Google yapay zeka çalışmalarına daha geniş bir şekilde devam etmek amacıyla Londra merkezli DeepMind şirketini satın almıştı. Google DeepMind şirketinde yaptığı çalışmalar sonucunda AlphaGo adında GO oyununun öğrenilmesini sağlayan bir yazılım geliştirmişti. Çin yapımlı olan GO strateji oyununda Avrupa şampiyonluğu kazanan FanHui ile AlphaGo arasındaki karşılaşmada FanHui’yi yaptığı 5 maç sonucunda 5 maçı da kazanan AlphaGo şampiyonluk unvanını kazanmayı başardı. FanHui’nin maç sonrasındaki yorumunda ise bir bilgisayar yazılımına karşı oynamadığını bilseydi profesyonel bir oyuncuya karşı oynadığını düşüneceğini belirtti. Farklı bilgisayar yazılımları ile karşılaşmada bulunan AlphaGo bu karşılaşmalardan %99.8 oranında galibiyet kazanmayı başardı. Önümüzdeki günlerde dünyanın en iyi GO oyunculardan biri olan Lee Sedol ile AlphaGo arasında bir oyun oynanacağı ile ilgili haberler yayılmış durumda.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film