Numan Kurtulmuş'tan Bakanlar Kurulu Açıklaması

Devlet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında Ankara'da 37 bireyin yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkili olarak açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş'tan Bakanlar Kurulu Açıklaması

Devlet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında Ankara'da 37 bireyin yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkili olarak açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş'un izahlarından satır başları; "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Cenazeler ailelerine teslim edildi. Bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Bütün benliğimizle lanetliyoruz. 22 Temmuz'dan itibaren terör saldırıları altında. Bunların bir takım lojistik, istihbari, politik destekler aldıkları, kritik destek aldıkları ortadadır.

 

ŞİDDETE ALIŞMAYACAĞIZ

Terörün amacı halkımızı karamsarlığa itmek. Şiddete asla alışmayacağız. Milli duygularla saldırılara göğüs gereceğiz.

 

HAİN VE ALÇAK SALDIRILAR

Bu saldırı ülkemizin birliğine, ülkemizde var olan kardeşliğe ve en az bunlar kadar önemlisi demokrasimize yapılmış hain ve alçak bir saldırıdır. Demokratik siyaseti asla bırakmayacağız. Kardeşliğimize sarılmak mecburiyetindeyiz.Herkesi bu saldırıyı lanetlemeye davet ediyoruz. Kimliği konusunda herhalde bu akşam gece saatleride DNA testi kontrol edilerek yapılacak ve kesinleştirilecektir diye ümit ediyoruz. Onunla Beraber hem kimliğiyle ilgili çeşitli alternatifler vardır. Ama kesinleşmediği için 'şu kimlik sahibidir' dememiz doğru değildir.Ek olarakda Kadının canlı bomba olduğu kesin oldupu söylendi. Bu çerçevede ikinci bir erkek şahsın da kimliği henüz tespit edilememiştir.

 

10 KİŞİ ARANIYOR

 

Çok sayıda istihbarat alınıyor. Gelen istihbaratlara göre ilave tedbirler alınıyor. Şu anda 10 kişi gözaltında, 10 kişi de aranıyor. Tüm bağlantılar ortaya çıkartılacak. Örgütler taşeronlar kullanabiliyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film