2016 YGS Sınavı Yapıldı

Yükseköğretime giriş sınavı olan 2016 YGS sınavı yapıldı. Sınava iki milyon 178.563 aday katılmak için başvurdu. Üniversite hayalleri ile heyecanlanan gençler için maraton saat sabah 10’da başladı ve adaylara 160 soru soruldu.

2016 YGS Sınavı Yapıldı

Yükseköğretime giriş sınavı olan 2016 YGS sınavı yapıldı. Sınava iki milyon 178.563 aday katılmak için başvurdu. Üniversite hayalleri ile heyecanlanan gençler için maraton saat sabah 10’da başladı ve adaylara 160 soru soruldu. 160 dakika süreyle soruları cevaplayan Öğrencilerden bir kısmı sınavın kolay geçtiğini Çünkü çok iyi hazırlandıklarını belirtirken bir kısmıyla sınavın zor olduğunu belirtti. Sabahın saat dokuzunda sınava girecekleri bina önünde bekleyen üniversite adayları Güvenlik birimlerinin kimlik kontrolleri ve güvenlik kontrollerinin ardından salona giriş yaptılar. Sınav sonuçlarının iki gün içerisinde yayınlanacak belirtiliyor.

Sınav Heyecanı

Her sene yapılan yükseköğretime giriş sınavında birçok öğrenci aşırı heyecanlanarak normalde çözebildiği sorularda takılıyor sınav heyecanını yenmek için öncelikle öğrencilerin, sakin olmak için çeşitli metotlar denemesi gerekli. Bu metotların başında en sakinleştirici metot olan yoga tekniklerinden biri olan nefes izleme teknikleri uygulamak. Sakinleştirici nefes izleme teknikleri zihni dinlendirmek ve heyecanı yatıştırmak için en uygun yol olarak görünüyor.

 Nefes izleme tekniği nasıl yapılıyor

 Çok heyecanlanan kişilerin heyecanlarını bastırmak için uyguladıkları nefes izleme tekniği, nefes alışverişe müdahale etmeden doğal seyri içinde alınan ve verilen nefeslere odaklanmaktan ibaret. Böylece bütün izleme boyunca rahatlama sağlanabiliyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film