Dünya'nın En Büyük Gemisi: Harmony ofthe Seas

Dünyada şu ana kadar üretilmiş en büyük gemi şüphesiz ki Harmony ofthe Seas gemisidir. Uzunluğu tam olarak 362 metre olan gemi Fransa açıklarında Deniz ile buluştu. Şu ana kadar maliyeti en ağır gemi unvanına sahip olan Harmony of the Seas tam 1 milyar euro değerinde bir maliyete sahip.

Dünya'nın En Büyük Gemisi: Harmony ofthe Seas

Dünyada şu ana kadar üretilmiş en büyük gemi şüphesiz ki Harmony ofthe Seas gemisidir. Uzunluğu tam olarak 362  metre olan gemi Fransa açıklarında Deniz ile buluştu. Şu ana kadar maliyeti en ağır gemi unvanına sahip olan Harmony of the Seas  tam 1 milyar euro değerinde bir maliyete sahip.

Ağırlığıysa akıllara durgunluk verici büyüklükte tam 228 bin ton ağırlığındaki gemi Amerika'daki bir şirket için yapıldı şu anda test seferleri yapan geminin 2000 mürettebatı 6000 yolcuya hizmet edecek. Denizde test seferlerini yapan geminin görüntülerine bakıldığında dehşete kapılmamak mümkün değil.

 

Adeta denizin üzerinde yükselen bir gökdelen edasıyla duran Harmony of the Seas hafızalarımıza kazınan Titanic gemisinden kat kat daha büyük. 16 köprüsü olan geminin taşıyacağı yolcu sayısı da muazzam boyutta. Tam kapasite ile 6000 kişiyi misafir edecek gemide yüzme havuzları da var. Tam bir 5 yıldızlı yüzen oteli andıran Harmony of the Seas  test seferlerini bitirdiğinde ABD’de sipariş veren şirkete teslim edilecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film