FBI Apple’yi Zorluyor

Güvenlik ve kullanıcıların özel hayatı, son zamanlar sık sık gündeme gelen FBI ile Apple arasındaki ciddi sorunla yine hararetlendi. FBI kullanıcı tarafından kullanılan telefonların hem kameralarına hem de mikrofonlara erişmek istiyor. Böylece güvenlik tehdidi oluşturabilecek kişileri çok daha yakından takip edebilecek.

FBI Apple’yi Zorluyor

Güvenlik ve kullanıcıların özel hayatı, son zamanlar sık sık gündeme gelen FBI ile Apple arasındaki ciddi sorunla yine hararetlendi. FBI kullanıcı tarafından kullanılan telefonların hem kameralarına hem de mikrofonlara erişmek istiyor. Böylece güvenlik tehdidi oluşturabilecek kişileri çok daha yakından takip edebilecek. Apple ise kullanıcıların özel bilgilerine istenmeyen üçüncü şahıslarca erişimi önlemek için 4 haneli bir şifre sistemi geliştirmiş durumda. Apple şirketi bu konuda tüm teknoloji dünyasından destek alıyor. FBI ise güvenlik için istendiğinde tüm kullanıcıların bilgilerine erişmek istiyor. Apple müşterilerinin özel hayatını korumak isterken FBI ise ulusal güvenliği sağlamaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde 14 kişiyi öldüren S.Rizwan Farook isimli şahsın özel bilgilerine erişmek isteyen FBI bu talebini, iPhone telefonlarını üreten Apple firmasına bildirmişti. Talebin reddedilmesi üzerine olay mahkeme boyutuna taşınmıştı. 14 Mart 2016 tarihinde davanın sonuçlanması bekleniyor.

Güvenlik Yazılımı

 

Apple Müşterilerinin özel bilgilerini  korumak istiyor. Geliştirdiği yazılımla 4 haneli şifre on kez yanlış girildiğinde telefon tüm özel bilgileri siliyor ve resetleniyor. Mahkemenin ise nasıl sonuçlanacağı merak konusu…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film