İranlı Turist Akını

Özellikle İstanbul'a gelen İranlı turistlerin sayısında patlama yaşanıyor. Turistler i arasında ilk gezi İstanbul'a gelen İranlı turistler İstanbul'u çok beğendiklerini anlatıyorlar. Çarşı ve pazarları gezen İranlı turistler Nevroz tatilinde yeniden İstanbul'a geleceklerini bildiriyorlar. En çok kapalı çarşı Sultanahmet ve Ayasofya yi gezen İranlı turistlerin İstanbul'daki tarihi turistik yerleri gezmekten hoşlandıkları ve seyahatlerini ailece yaptıkları gözleniyor.

İranlı Turist Akını

Özellikle İstanbul'a gelen İranlı turistlerin sayısında patlama yaşanıyor. Turistler i arasında ilk gezi İstanbul'a gelen İranlı turistler İstanbul'u çok beğendiklerini anlatıyorlar. Çarşı ve pazarları gezen İranlı turistler Nevroz tatilinde yeniden İstanbul'a geleceklerini bildiriyorlar.  En çok kapalı çarşı Sultanahmet ve Ayasofya yi gezen İranlı turistlerin İstanbul'daki tarihi turistik yerleri gezmekten hoşlandıkları ve seyahatlerini ailece yaptıkları gözleniyor.

Nevruzda da Türkiye’yi Tercih Edecekler

Nevruz tatilinde de İstanbul'a gelecek olan İranlı turistler için 10 farklı havayolu şirketi İran ile İstanbul arasında mekik dokuyor. İran'a uygulanan ambargo nedeniyle uçak filolarını uzun bir süre yenilemeyen İran hükümeti ambargonun kalkmasının ardından Yeni siparişler vermeye başladı.

Yeni Uçak Siparişleri

 

 İran Uçak filosunu yenilemek için Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden yeni nesil uçaklar satın alıyor. Bu güzel gelişmeler devam ederken İranlı bir milletvekili Türkiye'nin güvenli olmadığını iddia etti ve vatandaşlarının Türkiye'ye gelmemesi yönünde tavsiyede bulundu. Dünya genelinde bazı ülkelerin kendi vatandaşlarına Türkiye'ye seyehat konusunda kısıtlamalar getirdiğini iddia eden İranlı bir milletvekili İranlılara Türkiye konusunda daha temkinli olmalarını önerdi. Her sene olduğu gibi bu sene de İranlı turistlerin ilk seçtiği yer olan Türkiye ideal bir tatil merkezi için her türlü özelliği fazlasıyla karşılayan ülkemize dünyanın dört bir yanından her yıl turistler akın ediyor…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film