Zencani Paçayı Kurtarabilir

Zimmetine 2.8 milyar dolar geçirdiği iddiası ile yakalanan ve son olarak idam cezasına çarptırılan İranlı iş adamı Zencani için verilen idam kararı bozulabilir. Bunu sağlayacak güç de para olacak. Zira İranlı Bakan, idama mahkum edilen iş adamı Zencani’nin 2.8 milyar dolar ödemeyi kabul etmesinin verilen idam kararını etkileyebileceğini söyledi. Buna göre Zencani için verilen idam kararı geri dönebilir.

Zencani Paçayı Kurtarabilir

Zimmetine 2.8 milyar dolar geçirdiği iddiası ile yakalanan ve son olarak idam cezasına çarptırılan İranlı iş adamı Zencani için verilen idam kararı bozulabilir. Bunu sağlayacak güç de para olacak. Zira İranlı Bakan,  idama mahkum edilen iş adamı Zencani’nin 2.8 milyar dolar ödemeyi kabul etmesinin verilen idam kararını etkileyebileceğini söyledi. Buna göre Zencani için verilen idam kararı geri dönebilir.

Bakan, parayı kendi hesaplarında görmek istiyor. Eğer parayı kendi hesaplarında görürlerse, Babek Zencani’nin kendileri ile işbirliği yaptığını anlayacaklarını söyledi. Aksi taktirde para yatırılmazsa Zencani’nin boynuna yağlı ilmik geçirilebilecek.

Zencani Parayı Ödemeyi Seve Seve Kabul Edecek

Geçtiğimiz günlerde idama mahkum edilen Zencani için yeni bir umut doğdu. Zencani, kendi avukatıyla gönderdiği mesajda tüm amacının İran’a hizmet etmek olduğunu belirtmişti. Öyle görünüyor ki 15 milyar dolarlık sermayeye sahip iş adamı Zencani, İran’a 2.8 milyar dolar ödeme yapmayı kabul ederek ipten kurtulabilir.

 

Hürriyet’in haberine göre Zencani’nin tek amacı, kendi söylemlerine göre siyasi rejime hizmet etmek. Önümüzdeki günlerde Zencani’nin para ödemeyi kabul ettiği ve idamdan kurtulduğu haberi gelebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film