Varis'i En Çok Kadınlar Şikayet Ediyor

Kadınların korkulu rüyası olan selülitten sonra gelen varisler de kadınların en çok şikayet ettiği rahatsızlıklardan biri…

Varis'i En Çok Kadınlar Şikayet Ediyor

Kadınların korkulu rüyası olan selülitten sonra gelen varisler de  kadınların en çok şikayet ettiği rahatsızlıklardan biri…

 Özellikle ilerleyen süreçlerde Varis yaralarının açılması hastalar için ciddi sorunlar oluşmasına neden oluyor. Bu yaraları nasıl tedavi edileceğini konusu ise tıp alanını ilgilendiriyor. Yapılan araştırmalarda kadınların yarısından fazlası varislerden şikayet ediyor. Kalbe doğru kanın yukarı doğru taşınmasını sağlayan toplar damarlarda meydana gelen varisler kanın toplanması ve damarlarda meydana gelen genişleme sebebiyle olumsuz sonuçlar meydana getiriyor.

 Toplardamarlarda meydana gelen tıkanmalar da aynı şekilde kan akışını durdurmakta ve ağrılı varis yaralarına yol açmakta…  Kanın doğru bir şekilde yukarıya doğru akışını engelleyen varisler zaman içinde kötüleşiyor.

 Bu nedenle kan basıncı yükselmesi zaman ilerledikçe bu basınç nedeniyle dokularda ve deride bozulmaların oluşmasını engellemek için önlem almak gerekiyor.

Varis Nerede Olur?

 

 Genellikle diz ile ayak bileği arasında meydana gelen varis yaraları kahverengi bir görünümde olup pul pul kalınlaşma meydana getirmektedir. ülkemizde 10 milyondan fazla kişinin varis hastalığına yakalandığı biliniyor. Bu hastalığın kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmesi de araştırma sonuçlarından biri. Varis ve varis yaraları ile mücadele edebilmek için uzun süre ayakta kalmamak, düzgün egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek, bacakları sıkan çoraplar giymemek gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film