Boşanma Sayısında Artış Var!

Hem mutlu bir evlilik yapmak hem de uzun ömürlü bir evlilik yapmak karşılıklı olarak eşlerin birbirleriyle uyum içinde yaşama arzularıyla doğru orantılıdır. Evlilik kurumu toplumun en küçük çekirdeğini oluşturur ve toplumun temelidir. Son zamanlarda sık sık meydana gelen boşanmaların gittikçe artması evli çiftlerin birbirlerine tahammül edemediklerini birbirlerine karşı yeterince sabırlı olamamalarının açık ifadesi olarak kabul edilebilir.

Boşanma Sayısında Artış Var!

Hem mutlu bir evlilik yapmak hem de uzun ömürlü bir evlilik yapmak karşılıklı olarak eşlerin birbirleriyle uyum içinde yaşama arzularıyla doğru orantılıdır. Evlilik kurumu toplumun en küçük çekirdeğini oluşturur ve toplumun temelidir. Son zamanlarda sık sık meydana gelen boşanmaların gittikçe artması evli çiftlerin birbirlerine tahammül edemediklerini birbirlerine karşı yeterince sabırlı olamamalarının açık ifadesi olarak kabul edilebilir. Son yıllarda meydana gelen boşanma sayılarındaki artış uzmanların bu konuda görüş bildirmelerine ve araştırmacıların bu konuda çeşitli araştırmalar yapmalarına sebep olmuştur. Mutlu bir evlilik için ne yapılmalıdır sorusunun cevabı çiftlerin birbirlerine karşı saygı ve sevgilerini kaybetmemeleri ve bu bağı kurmak için gerekirse her türlü fedakarlığa katlanmaları gerektiği şeklinde açıklanabilir.

Eşler karşılıklı olarak birbirlerine karşı kapalı olmamalıdır

Dünyada tamamen hiçbir sorunla karşılaşmayan bir çift yoktur. Zengin fakir genç yaşlı her evli çift hangi sosyal konumda ya da ekonomik sınıfta olursa olsun mutlaka hayatta sorunlar Yaşar. Eğer hiçbir sorun yoksa sorunlar üretir. Çünkü Etraftaki bütün çiftler de mutlaka sorun vardır ve eğer çiftler arasında tamamen sessizliğe gömülen bir ilişki söz konusuysa evlilik bağlarının zayıfladığının göstergesidir. Çünkü çiftler, karşılıklı olarak yaşadıkları sorunları birbirlerine açmak yerine kendi içlerinde atmaktadırlar ve bu sorunlarını çözümlerini bulmak için tek başlarına hareket etmeye karar vermişlerdir. Büyük bir ihtimalle eşlerine danışmadan aldıkları kararlar ve vardıkları çözümler ya kısa vadelidir ya da kötü sonuçlar doğuracaktır.

Mutlu Evliliğin Sırları

 

Bu açıdan eşlerin birbirleri ile mutlaka karşılıklı olarak bütün sorunlarını günbegün paylaşmaları ve çözüm yollarını aramaları gerekir. Bu noktada evli çiftler arasında empati yapmak her türlü sorunun çözümü için gerekli bir metottur. Herkese empati yapamaz ve empati yapamayanlar birbirlerini tam olarak anlayamazlar. Karşılıklı sevgi saygı ve anlayış çerçevesi içerisinde dünyada yaşanacak bütün sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Evli çiftler arasındaki dayanışma ile en kötü ekonomik sorunlar bile zamanla çözülebilir. Yeter ki eşler birbirlerini anlasınlar. Bazen çiftlerin bir süre ayrı kalmaları da onları birbirine daha çok bağlayan yöntemlerden biridir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor