Google Aracı Kaza Yaptı

Google firmasının sürücüsüz olarak ürettiği gözde araç modellerinden birisi olan sürücüsü araç modeli geçtiğimiz günlerde kaza yaptı. Google firmasının Bugüne dek binlerce hatta milyonlarca kilometre yapan Google sürücüsüz araçları şu ana kadar başarıyla trafikte seyrini sürdürüyorlardı. fakat her şeyin olduğu gibi bu başarının da bir sonu olacaktı. En nihayetinde makineler de hata yapar.

Google Aracı Kaza Yaptı

Google firmasının sürücüsüz olarak ürettiği gözde araç modellerinden  birisi olan sürücüsü araç modeli  geçtiğimiz günlerde kaza yaptı. Google firmasının Bugüne dek binlerce hatta milyonlarca kilometre yapan Google sürücüsüz araçları şu ana kadar başarıyla trafikte seyrini sürdürüyorlardı. fakat her şeyin olduğu gibi bu başarının da bir sonu olacaktı. En nihayetinde makineler de hata yapar.

Kusurlu Taraf Google Aracı

 

Gerçekleşen kazada kusurlu taraf Google aracı oldu. Hızla gelen bir otobüsün önüne geçip saatteki hızını 3 kilometreye düşüren Google sürücüsüz aracı, bu hata ile kazaya sebep oldu ve otobüsle çarpıştı. Ancak hata tamamen Google aracına aitti. Projenin başındaki isim olan Chris Urmson, meydana gelen kazada tek suçlunun Google aracı olmadığını savundu. Otobüsün de hatalı olduğunu ileri sürdü. Otobüs şoförünün yavaşlamamasının kazaya sebep olduğunu ileri süren Urmson eğer otobüs yavaşlasaydı hiçbir kaza olmayacaktı dedi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Google bu kazadan sonra araçla ilgili araştırmalarını daha derinleştirerek olası kazaları önlemek için yeni algoritmalar geliştirebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film