PKK'lılar Cehennem Deresinde bombalandı!

PKK'lılar Cehennem Deresinde bombalandı !

PKK'lılar Cehennem Deresinde bombalandı!

Sokağa çıkma yasağıyla beraber operasyonların sürdürüldüğü Şırnak'ın İdil İlçesi'ne 6 kilometre uzaklıkta olan ve İdil ile Mardin'in Dargeçit ilçeleri aralarında 30 kilometrelik alanda uzanan, Cehennem Deresi'nde PKK'lı teröristlerin olduğu alanlar, savaş uçakları ile bombaladı.

 

Saat 12.30 sularında başlatılan ve belli aralıklarla süren bombardıman esnasında, İdil İlçesi'ne sızmaya çalışan kalabalık bir PKK'lı grubunun etkisiz duruma getirilmeye çalışıldığı belirtildi. İdil İlçesi'ne bağlı Kayı Köyü ile Dargeçit İlçesi'ne bağlı İvan Köyü arasındaki sarp yoğunluğu ve sığ ormanlıklardan derin vadide savaş uçakların 5 dakika devam eden bombardımanından sonra Cehennem Deresi'nden kara dumanlar yükseldiği görüldü.

 

KİMLİĞİ BELİRSİZ 2 CESET

 

Öbür yandan, öğle saatleri operasyonların sürdüğü Turgut Özal Mahallesi'nde, güvenlik güçleri ile PKK'lıların aralarında şiddetli çatışmalar oldu. Mahalleden de sık sık patlama ve ağır silah sesleri yükselirken, mahalledeki olaylar esnasında 2 ceset ambulanslarla İdil Devlet Hastanesi Morgu'na getirildi. Kinlikleri 2 erkeğe ait olduğu belirtilen cesetlerin tespit edilmesi ve otopsi süreci devam ediyor.

 

Sokağa çıkma yasağı ile ilçe geneli ile Dirsekli Köyü'nde devam ediyorken, ilçe merkezine hakim tepelere gizlenen tanklar, Turgut Özal Mahallesi'nde tespiti yapılan hedeflere top atışı ile saldırılıyor. Top atışlarından sonra mahalledeki bir binada yangın çıktı. Yangınla beraber mahallenin çoğu noktasından da dumanlar yükseldiği görüldü.

PKK Cehennem Deresi bomba pkklılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film