Türkiye İsrail Yakınlaşmasından Ruslar Rahatsız

İsrail’de yayımlanan bir gazetede; Moskova’nın son yıllarda yaşanan Türkiye ile İsrail arasındaki yakınlaşmadan rahatsız olduğunu ifade etti. İsrail’e birinci elden bu durumun Ruslar tarafından iletildiği; Haaretz Gazetesi’nin haberinde yer aldı. Zira Rusya ile Türkiye arasından yaşanan kriz hava sahası ihlali ve Rus uçaklarını n vurulması ile patlak vermişti

Türkiye İsrail Yakınlaşmasından Ruslar Rahatsız

İsrail’de yayımlanan bir gazetede; Moskova’nın son yıllarda yaşanan Türkiye ile İsrail arasındaki yakınlaşmadan rahatsız olduğunu ifade etti. İsrail’e birinci elden bu durumun Ruslar tarafından iletildiği; Haaretz Gazetesi’nin haberinde yer aldı. Zira Rusya ile Türkiye arasından yaşanan kriz hava sahası ihlali ve Rus uçaklarını n vurulması ile patlak vermişti.

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan krizin başka boyutlara ulaştığı gözlemleniyor. Rusya; İsrail ile Türkiye arasında son zamanda yaşanan yakınlaşmadan bir hayli rahatsız. Bu haberi İsrail’in önde gelen gazeteleri arasında yer alan Haaretz Gazetesi duyurdu. Hatta Rusların ilk elden İsrail’e bu durumu ilettikleri de yine gelen haberler arasında kendine yer buluyor. Türkiye ile İsrail’in son dönemde yakınlaşmasından bir hayli rahatsız olan Ruslar; bu durumu İsrailli yetkililere de iletmişler. Haaretz’in dış politika yazarı Barak David’in imzasının yer aldığı haberde; Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un geçtiğimiz gün Netanyahu’nun özel temsilcisi Dore Gold ile yaptığı görüşmeye dikkat çekiliyor. Sergey Lavrov ile Dore Gold görüşmesinde; hem Rusya’nın, hem de Mısır’ın Türkiye ile İsrail arasındaki yakınlaşmadan duydukları memnuniyetsizlik dile getirilmiş.

İsrail Türkiye Yakınlaşması Dengeleri Bozacak

 

Rusya; İsrail ile Türkiye’nin son dönemdeki yakınlaşmasından oldukça rahatsız görünüyor. İsrail Gazetesi Haaretz’in haberine göre Sergey Lavrov ile Dore Gold arasında yapılan görüşmede bu ayrıntı da yer almış. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film