Ukrayna’dan Kritik Türkiye Çağrısı

Ukrayna Dışişleri Bakanı; Rusya’nın 2 yıl önce ilhak ettiği Kırım Yarımadası ile alakalı konuştu. Türkiye’nin de Kırım Yarımadası ile alakalı önerilen görüşmelere katılması gerektiğine vurgu yaptı. Uluslar arası alanda müzakere edilmesi gerektiğini de savundu

Ukrayna’dan Kritik Türkiye Çağrısı

Ukrayna Dışişleri Bakanı; Rusya’nın 2 yıl önce ilhak ettiği Kırım Yarımadası ile alakalı konuştu. Türkiye’nin de Kırım Yarımadası ile alakalı önerilen görüşmelere katılması gerektiğine vurgu yaptı. Uluslar arası alanda müzakere edilmesi gerektiğini de savundu.

Ukrayna Dışişleri Bakanı’ndan Türkiye ile ilgili çağrı geldi. Rusya’nın 2 yıl önce ilhak ettiği Kırım Yarımadası ile alakalı görüşmelere Türkiye’nin de katılması gerektiğine vurgu yapıldı. Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin; Rusya’nın 2 yıl önce ilhak ettiği Ukrayna’nın Kırım Yarımadası ile alakalı önerilen görüşmelerde Türkiye’nin de yer alması gerektiğini savundu. Klimkin tarafından yapılan açıklamada; Doğu Ukrayna’da yer alan Rusya yanlısı ayrılıkçı gruplarla olan çatışmaların çözümünde yürütülen sürece benzer bir süreç yürütülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Tıpkı o görüşmelerde olduğu gibi; Kırım sorununun da uluslar arası alanda müzakere edilmesi gerektiğini ifade etti. Bu müzakerelerde Türkiye’nin ve uluslar arası örgütlerin de yer alması gerektiğini söyledi. 13 Şubat 2016 tarihinde; Almanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna liderleri; Almanya’nın Münih kentinde toplantı yapacak.

Türkiye De Yer Almadı

 

Kırım sorunu ile alakalı görüşmelerde Türkiye’nin de yer alması gerektiği Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin tarafından ifade edildi. Aynı zamanda uluslar arası örgütlerin de bu çözüm sürecinde bulunmaları gerektiğini söyledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film