Sınırın Güneyindeki 47 Bin PKK’lı

PKK olarak gördüğü PYD ile ilgili olarak Milliyet yazarı Nihat Ali Özcan, açıklamalarda bulundu. Özcan, özellikle Milliyet gazetesi yazarı köşesinde Rusya ve Batılı müttefiklerin silah, teçhizat ve eğitim gibi yağmaların yapılmaya başlandığını söyledi.

Sınırın Güneyindeki 47 Bin PKK’lı

PKK olarak gördüğü PYD ile ilgili olarak Milliyet yazarı Nihat Ali Özcan, açıklamalarda bulundu. Özcan, özellikle Milliyet gazetesi yazarı köşesinde Rusya ve Batılı müttefiklerin silah, teçhizat ve eğitim gibi yağmaların yapılmaya başlandığını söyledi.

Rusya ve ABD’den PYD Sevgisi Var Dedi

Milliyet gazetesi yazarı PYD lilerin de PKK olduğunu vurgulayarak bu PKKlara karşı hem Rusya’nın hem de Amerika’nın sevgisi var dedi. Suriye barış süreci içerisinde ise genel olarak ABD ve Rusya PYD'yi masaya davet etme düşüncesi ve Pyd krizi yaşanmış oldu. Üstelik Doktora tezini de daha çok PKK üzerine yapan Özcan, "PYD, PKK’nın neyi olur? yazısını da yazarak açıklama getirdi. Yazısında ayrıca Türkiye’yi de ne gibi bir risklerin beklediğini ekledi. Suriye2nin daha çok PKK nın küçük bir güneyi olduğu u hatta çoğu zaman koordineli şekilde ilerleyişini bu yönden de yaptığını belirtti. Aynı zamanda yazar 1978, orduyu 1984 ve cepheyi de 1985’de ilan ettiğini de yazılarına ekledi. Suriye'nin “Küçük Güney” olarak PKK nın gördüğünü ve bu küçük güney cephenin de alt birimleri olduğu görüldü. Diğer yandan İşid tehdidi ile ilgili olarak da söylemlerine devam etti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film