Apple’den İlk Çeyrek Sonuç Açıklaması

Apple beklenen açıklamayı nihayet gerçekleşti. Yaptığı açıklama ile 2016 ilk çeyrek sonuçlarını böylelikle duyurmuş oldu. Firmanın bu açıklamalarına bakıldığında ise 75,9 milyar dolar gelir elde ederken 18,4 milyar dolar net kar elde edildiği de belirtildi. Fakat hisse değerleri de 2008 sezonundan bu yana en dip noktaya gerilemesi gerçekleşti. Özellikle Apple’ın bu gibi bir geliri elde etmesi de özellikle yatırımcılarında yüzünü güldürecektir.

Apple’den İlk Çeyrek Sonuç Açıklaması

Apple beklenen açıklamayı nihayet gerçekleşti. Yaptığı açıklama ile 2016 ilk çeyrek sonuçlarını böylelikle duyurmuş oldu. Firmanın bu açıklamalarına bakıldığında ise 75,9 milyar dolar gelir elde ederken 18,4 milyar dolar net kar elde edildiği de belirtildi. Fakat hisse değerleri de 2008 sezonundan bu yana en dip noktaya gerilemesi gerçekleşti. Özellikle Apple’ın bu gibi bir geliri elde etmesi de özellikle yatırımcılarında yüzünü güldürecektir.

Hisse Değerleri Geriledi

Apple bu dönem de toplamda 9 milyar dolar para gibi bir para aktardı. Özellikle 2016 sezonun ilk çeyreği içinde dünya devi markasının gerçekçi davrandığı görüldü. Şirketin önümüz de ki çeyrek zarfında ise çeyrekte 50 milyar ve 53 milyar dolar arasında gelir elde edeceği de belirtilmiş oldu. Üstelik firmanın da toplamda yapılan açıklamaya göre 6 milyar dolar civarında da kar yapacağını düşünüyor. Fakat beklenen bu rakamların ne kadar gerçek olacağı tam olarak bilinmiyor. Firmanın departmanında yer alaniPhone 6S satışlar baktığımız da ise satışlar yalnızca sadece %1 artış gösterdi. Üstelik tüm bunların yanı sıra diğer taraflara da göz attığımız da ise iPad ve Mac satışlarında gerileme söz konusu oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film