Dünyanın En İyi Orkestra Şefi Boulez Öldü

26 kez Grammy ödülüne layık görülme başarısı göstermiş olan dünyanın en iyi orkestra şefi Boulez hayata gözlerini yumdu. Yapılan Paris Filarmoni Orkestrası yazılı açıklamasında ise Fransız Orkestra şefi Boulez, 90 yaşında hayatını kaybetmiş olduğu da tüm dünya da ki sevenlerine duyurulmuş oldu

Dünyanın En İyi Orkestra Şefi Boulez Öldü

26 kez Grammy ödülüne layık görülme başarısı göstermiş olan dünyanın en iyi orkestra şefi Boulez hayata gözlerini yumdu. Yapılan Paris Filarmoni Orkestrası yazılı açıklamasında ise Fransız Orkestra şefi Boulez, 90 yaşında hayatını kaybetmiş olduğu da tüm dünya da ki sevenlerine duyurulmuş oldu. Özellikle Fransa’nın en önemli temsilcilerinden biri olma başarısı gösteren Orkestra şefi Boulez vant-garde ve çağdaş müziğin unutulmayan temsilcisi olarak hala hayatımız da var olmaya devam edecektir. Kariyerine baktığımız da ise müzik ödülleriyle dolu bir hayat sürdürmüş olan usta orkestra şefi, 26 kez müzik endüstrisinde kez Grammy ödülüne kayık görülmüş ve ödülünü de almıştır.

Yalnızca ünlü bir orkestracı olmayarak aynı zamanda da diğer bir yönü ile besteci olduğunu da duyuran usta karakter eserlerinin hemen hepsinde mutlaka on iki ton sistemi ve Anton Webern'in tını tarzlarını kulllanıyordu diyebiliriz. 90 yaşında ki orkestra şefini ölüm haberi gelince Fransa basınında da doğal olarak bu haber geniş bir yankı buldu Sahipsiz çekiç isimli parçası da sanat dünyasında bilinen ve herkes tarafından tanınan en ünlü besteleri arasında yer alıyor. Usta Orkestra şefi artık hayatımızda yok.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film