Alpler’de Orta Dünya Müzesi Açıldı

Alplerde orta dünya müzesi açıldı. Tolkien hayranı bir Alman tarafından açılan bu müze; kültür sanat alanına yapılan önemli çalışmalar arasında yerini alıyor.

Alpler’de Orta Dünya Müzesi Açıldı

Alpler’de orta dünya müzesi açıldı. Tolkien hayranı bir Alman tarafından açılan bu müze; kültür sanat alanına yapılan önemli çalışmalar arasında yerini alıyor.

J.R.R Tolkien kitaplarını yazarken daha çok Yeni Zelanda’yı değil de sanki İsviçre’yi düşünmüş gibi diyen Bernd Greisinger; bu müzenin Tolkien hayranları için kurulduğunu ifade ediyor. Çeşitli sorularla Tolkien hayranlarının bilgisinin ölçüldüğü bu müzede; ilginç sorular karşınızda da çıkabilir. Örneğin; en tehlikeli ejderha türü olan Smaug kaç bacaklıydı? 2 ya da 4. Bir zamanlar borsada milyonlar kazanmış olan Bernd Greisinger; Dünyanın en iyi fon yöneticisi seçilmişti. Fakat daha sonra 2008 yılında ekonomik krize yenik düştü ve biraz olsun varlığı hafifledi. Yine milyonlara sahip bir adam. Bir gün hayatına değişiklik yapmaya karar veren bu adam; finans dünyasından koparak, fantezi dünyasına adım atmaya başlamış. Tolkien ve onun oluşturduğu dünya ile alakalı her şeyi teker teker toplamış. Koleksiyonu gitgide büyümeye başlamış. Tolkien imzalı ve farklı dillerde olan 3.500 kitap toplamayı da başarmış. Bunun yanı sıra kostümler, kılıçlar, baltalar, heykeller; ne arasanız toplamış. Bir gün bunu insanlarla paylaşmak gerektiğine karar vermiş ve böyle bir müze açmaya karar vermiş.

51 yaşında olan Alman Tolkien hayranı; bu şekilde Alpler’de Orta Dünya Müzesi açmış. Tolkien dünyası ile ilgilenen hayranlara bu şekilde yardımcı olmak istemiş.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film