Patronlardan Hükümete Asgari Ücret Teklifi Geldi

MÜSİAD Genel Başkanı, yüzde 30’luk asgari ücret artışı ile alakalı konuştu. Hükümete seslenen Nail Olpak bu artışı yarı yarıya bölüşelim dedi. Olpak; yüzde 15’i hükümetimiz karşılasın, yüzden 15’ini de biz karşılayalım dedi. Aksi halde KOBİ istihdamının azalacağını sözlerine ekledi.

Patronlardan Hükümete Asgari Ücret Teklifi Geldi

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak; asgari ücret artışı ile alakalı konuştu ve hükümete yeni bir öneri sundu. Yaklaşık % 30 oranında artan asgari ücret alakalı konuşan Nail Olpak; bu artışı yarı yarıya bölüşelim dedi. Yarısını hükümetimiz farklı kaynaklardan karşılasın diyen Nail Olpak; yarısını da biz ödeyelim dedi. Bu şekilde dengeyi de kuralım ifadesinde bulundu. AA muhabirine açıklamalarda bulunan Nail Olpak; son dönemde iş dünyasında en fazla düşündüren konunun asgari ücretteki % 30’luk artış olduğunu vurguladı. Bugüne kadar kendilerinin ve iş adamı derneklerinin çeşitli alternatif sunduğunu ifade eden Nail Olpak; % 30’luk artışın işvereni zor duruma sokacağını belirtti. Hem Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, hem de Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’a çeşitli önerilerde bulunduklarını ifade eden Olpak; sunulan fikirleri değerlendirmek gerektiğini ifade etti.

Çalışanların eline geçecek 1.300 Lirayı tartışma konusu yapmadıklarını ifade eden MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak; ancak bu konuda hükümetin de elini taşın altına koyması gerek dedi. 

 

Asgari Ücret Nail Olpak MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak MÜSİAD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film