Kış Aylarında Hastalıklarla Mücadele Tavsiyeleri

Kış aylarında özellikle grip ve nezle gibi hastalıklar sıklıkla kendisini gösteriyor. Bu durumda da önceden tedbir almak ve korunmak gerekiyor. Doğru beslenme önerileri sayesinde, kış mevsiminde baş gösteren salgın hastalıklardan korunmak mümkün olmaktadır. Bu öneri; Dr. Özgür Şamilgil’den geldi ve Şamilgil; kış aylarında salgın hastalıklardan korunmak üzere bazı püf noktalar söyledi.

Kış Aylarında Hastalıklarla Mücadele Tavsiyeleri

Dr. Özgür Şamilgil; doğru beslenme alışkanlıkları sayesinde, salgın hastalıklardan korunmanın mümkün olduğunu ifade etti. Turşu, kefir ve boza gibi gıdaların bu dönemde dayanıklılığı arttırdığını belirten Şamilgil; grip ve soğuk hastalıklardan korunma gibi durumlarda bunların oldukça faydalı olduğunu ifade etti. Özellikle yaşlıların ve kalp hastalarının beslenmelerine daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde görev yapan Sağlıklı Yaşam Merkezi Direktörü Dr. Özgür Şamilgil; havanın getirdiği birtakım rahatsızlıklardan, turşu yiyerek kurtulmanın mümkün olabileceğini söyledi. Bu arada insanları kış mevsiminde şekerden uzak durmaları konusunda da uyardı. Şekerin insan hayatında zaten dikkatli tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer aldığını ifade eden Dr. Özgür Şamilgil; salgından korunmak için de şekerden uzak durulması gerektiğine vurgu yaptı.

Bu arada; pirinç, patates, hamur işleri ve tatlıların da kış mevsiminde zararlı gıdalar arasında olduğunu sözlerine ekledi. 

 

Kışın Tüketilmesi Gereken Besinler Beslenme Doğru Beslenme Düzenli Beslenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film