Çalışan Öğrencilere Burs ve Kredi Fırsatı

Asgari ücret düzeyinde çalışan öğrencilere kredi ve burs imkanı tanınacak. Asgari ücret ile çalışan öğrenciler; artık kredi ve burs fırsatlarından yararlanabilecek. Eskiden sadece okuyan öğrencilere verilen burs ve kredi imkanı, artık hem okuyan, hem de çalışan öğrencilere verilecek. Asgari ücret ile gelir elde eden öğrenciler; aynı zamanda artık burs ve kredi imkanlarından da yararlanabilecek.

Çalışan Öğrencilere Burs ve Kredi Fırsatı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından; burs ve kredi yönetmeliği ile ilgili değişiklik yapıldı. Buna göre artık asgari gelir düzeyinde çalışan öğrenciler de burs ve kredi imkanlarından faydalanacaklar. Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile birlikte artık asgari gelir elde ederek sürekli çalışan ve bir yandan da eğitim öğretim hayatına devam eden öğrencilerin kredi ve burs imkanından faydalanmalarına ilişkin kapı açıldı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete’de de yayımlandı. Bu sayede kredi ve burs verilmeyecek öğrenciler ile alakalı maddeler de yeniden düzenlenmiş oldu. Asgari ücret düzeyinde çalışan öğrenciler; bu sayede kredi ve burstan yararlanabilecekler.

Asgari gelirle çalışan ve bir yandan da eğitim öğretim hayatına devam eden öğrenciler de artık Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunulan kredi ve burs imkanlarından yararlanabilecekler. Çalışan öğrencilere de yönetmelikte yapılan bu değişiklik ile birlikte, kredi ve burs yolu açılmış oldu. 

Eğitim Kredi ve Burs Asgari Ücretle Çalışan Öğrenciye Burs Asgari Ücretle Çalışan Öğrenciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film