Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afganistan’a Açık Çek

Afganistan Cumhurbaşkanı Türkiye’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyarete geldi. Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai’yi Ankara’da ağırlayan Erdoğan; Afganistan ne zaman isterse, askerlerimiz hep orada olacak dedi. Afganistan istediği sürede Türk askerinin orada kalmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi ve bir nevi Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai’ye açık çek sunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afganistan’a Açık Çek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai; Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi. Gerçekleşen görüşme öncesi, Afganistan Cumhurbaşkanı için resmi bir tören de düzenlendi. 21 pare top atışı eşliğinde milli marşların da çalındığı törende Afganistan Cumhurbaşkanı Merhaba asker diyerek, tören kıtasını selamladı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmedzai; makam katına çıkan merdivenlerde tokalaştı. Bu esnada basın mensuplarına da poz vermekten kaçınmadılar. İkilinin baş başa gerçekleştirdikleri görüşme ve heyetler arası görüşmeden sonra ortak basın toplantısı düzenlendi. Her 2 Cumhurbaşkanı da; 2 ülke arasındaki tarihe vurgu yaptı. Bu ilişkinin geliştirilmesi gerektiğine inandıklarını belirttiler. Basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Afganistan istediği sürece Türk askeri orada kalacaktır dedi.

Afganistan Cumhurbaşkanını Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlayan Recep Tayyip Erdoğan; Afganistan’a açık çek sundu. Afganistan istediği sürece, Türk askeri orada kalacaktır dedi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afganistan Cumhurbaşkanı Türkiye Afganistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film