Meksika Hükümeti 10 Milyon Televizyon Dağıttı

Meksika hükümeti tarafından dijital yayın nedeni ile ilgili sıra dışı bir kampanya gerçekleştirildi. Hükümet, halka 10 milyon televizyon dağıttı. Ücretsiz olarak Meksika hükümetinin dağıttığı 10 milyon televizyon; en büyük televizyon kampanyası olarak tarihe geçti.

Meksika Hükümeti 10 Milyon Televizyon Dağıttı

Meksika hükümetinden, televizyon kampanyası ile alakalı dev bir adım geldi. Şuana kadar dünyanın en büyük televizyon kampanyası olarak tarihe geçen bu adımda; ücretsiz olarak 10 milyon televizyona halka dağıtıldı. Dijital yayın nedeni ile halka dağıtılan 10 milyon televizyon tarihe geçerken; dünyada da geniş bir yankı uyandırdı. Analog yayın döneminin sona ermesi ile birlikte başlatılan bu kampanya sayesinde; kısa sürede dijital yayına uyum sağlanmış olacak. CNN Türk’ye yer alan habere göre, hükümet gerçekleştirmek istediği teknolojik değişimin öncesinde yoksul halk için harekete geçti. Yoksul halka 10 milyon ücretsiz televizyon dağıtıldı. Rekor kıran bu kampanya; tarihe de altın harflerle yazıldı. Bu sayede bugüne kadar yapılmış olan en büyük televizyon kampanyası olarak tarihte yerini almış oldu.

Meksika hükümetinin yaptığı bu adım halkı oldukça memnun ederken; Meksika’da çöpe atılacak eski televizyonların çevreye zarar verme ihtimali ise; bazı kesimler tarafından tepki ile karşılanıyor. Hükümetin buna nasıl bir çözüm üreteceği ise merak konusu oldu. 

 

Meksika Dijital Yayın Analog Yayın Meksika Hükümeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film