Bağımlılıklara Dansla Tedavi Yöntemi

Uyuşturucu ve alkole bağımlı olanlar; bunlardan kurtulmak için dansla tedavi yöntemini tercih edebilirler. Uyuşturucu ve alkol bağımlılarının bu dertlerden kurtulması adına; dansla tedavi yöntemi geliştirildi. Dans ve hareket terapisi adı verilen bu tedavi yöntemi ile birlikte; bu zararlı alışkanlıklardan kurtulmak mümkündür.

Bağımlılıklara Dansla Tedavi Yöntemi

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı Bağımlılık Servisi’nde çalışan Psikolojik Danışman Simge Kırcan; konu ile alakalı yaptığı açıklamada; dans ve hareket terapisinin, uyuşturucu ve alkol bağımlarının tedavisinde büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Bu şekilde uyuşturucu ve alkole bağımlı olanların bu dertlerden kurtulduklarını ve daha sağlık bir şekilde hayatlarına devam etmeye başladıklarını söyledi. Dans ve hareket terapisinin; bir sanat terapisi olduğunun altını çizen Kırcan; bedenin ve hareketin bir araç olarak kullanıldığına ve bu şekilde bağımlılıkların önüne geçildiğine dikkat çekti.

Grup ve Dans Terapisti Simge Kırcan’ın açıklamasında; bağımlılığı olanların aslında içine kapanık bir ruh hali içerisinde oldukları ifadesi de yer aldı. Bu yüzden dans ve hareket terapisi sayesinde bir nevi bu durumda olanlar iletişime geçiyor ve bu şekilde içlerindeki düşünceleri de açığa çıkarıyorlar dedi. Bu da tedavide büyük bir rol oynuyor ifadesinde bulundu. 

 

Uyuşturucu Bağımlılığı Tedavisi Alkol Bağımlılığı Tedavisi Bağımlılıklara Dansla Tedavi Yöntemi Bağımlılıklara Hareketle Tedavi Yöntemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film