Masa Başı Çalışanlarına Dikkat

Denizli Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uz. Dr. Özcan Alaca; masa başı çalışanlarının dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Uzun süre masa başında çalışmak zorunda kalan kişilerde bel ve boyun fıtığı olma riski bulunduğunu ifade etti. Masa başı çalışmanın sağlığı olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekti.

Masa Başı Çalışanlarına Dikkat

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte artık ofis tarzı masa başı çalışanları da artmaya başladı. Her ne kadar birçok insan masa başı çalışmanın kolay ve rahat olduğunu söylese de; aslında ciddi risk taşıyor. Bel ve boyun fıtığı riski bulunan masa başı çalışanlarının dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle kemiklerin zayıflaması, kan damarlarının daralması ve kas şeklinde oluşan bozulmalar; çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Bu yüzden masa başı çalışanlarının bir hayli dikkatli olması gerekiyor. Modern yaşam, teknoloji uzun çalışma saatlerini de birlikte getiriyor. Yoğun çalışma hayatı ve uzun süre bilgisayar başında geçirilen vakit; bel ve boyun ağrısı şikayetlerinin artmasına yol açıyor ve şikayet edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Denizli Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uz. Dr. Özcan Alaca; bu konuda vatandaşları uyardı ve derin ve çukur koltukların zararlı olduğunu ve aynı zamanda çalışırken egzersiz yapmak gerektiğini ifade etti. 

Bel Ağrısı Boyun Ağrısı Bilgisayar Başı Çalışanlar Masa Başı İş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film