TÜİK: En Fazla Kazandıran Meslekler Finans ve Sigortacılar

Türkiye İstatistik Kurumu olarak bilinen TÜİK, kazanç yapısı araştırması gerçekleştirdi. 2014 yılının baz alınarak gerçekleştirildiği araştırmada; yıllık ortama brüt kazanç 27 bin 830 TL olarak belirlendi. Bu arada en fazla kazananların da; finans ve sigortacılar olduğu açığa çıktı.

TÜİK: En Fazla Kazandıran Meslekler Finans ve Sigortacılar

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından birtakım araştırmalar yapıldı. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de en fazla kazananlar; finans ve sigortacılar oldu. 2014 yılı baz alınarak yapılan kazanç yapısı araştırma sonuçlarında; yıllık ortama brüt kazanç ise; 27 bin 830 TL olarak saptandı. TÜİK tarafından yapılan araştırmada; erkeklerin kadınlara oranla daha fazla kazanç sağladıkları da ortaya çıktı. Hem erkek, hem de kadın ücretli çalışanlarının kazançlarının incelendiği araştırmada bu sonuç açığa çıkmış oldu.

Erkekler Kadınlardan Daha Fazla Kazanç Sağlıyor 

En yüksek yıllık ortalama brüt kazancı; yüksekokul ve üzeri eğitim düzeyine sahip olanların elde ettikleri belirlendi. Bu eğitim düzeylerinde olan erkeklerin yıllık ortalama brüt kazancı 55 bin 633 TL, kadınların yıllık ortalama brüt kazancı ise; 45 bin 483 TL olarak saptandı. Bu sonuçla birlikte eğitim düzeyi yüksekokul ya da üzeri bir eğitim düzeyi olan erkeklerin, aynı düzeyde olan kadınlardan daha fazla yıllık brüt kazanca sahip oldukları ifade edildi. 

En Fazla Kazandıran Meslekler 

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan araştırmada; en fazla yıllık ortalama brüt kazanca sahip olan meslekler; finans ve sigortacılar olarak belirlendi. 

 

 

 

TÜİK 2014 Yıllık Brüt Kazanç Finans Sigortacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film