Son Anket Sonuçlarına Göre Partilerin Oy Durumları

MAK Danışmanlık tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarında ilginç detaylar ortaya çıktı. Tek başına iktidar olan AK Parti’nin oy oranları daha arttı ve yüzde 53’lere kadar geldi. CHP, MHP ve HDP’de de düşüşler yaşandı. Son anket sonuçlarına göre HDP barajın altında kaldı.

Son Anket Sonuçlarına Göre Partilerin Oy Durumları

MAK Danışmanlık tarafından 1 ila 4 aralık 2015 tarihleri arasında yapılan ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Son anket sonuçlarına göre HDP barajın altında kalıyor ve MHP sınıra kadar düşüyor. AK Parti’de ise yükseliş var. AK Parti’nin oy oranları son anket sonuçlarına göre; yüzde 53’lere kadar çıkıyor. 1 Kasım sonrası AK Parti’ye güvenen insan sayısı daha da artıyor. CHP ise oylarını yine yakın seviyelerde tutuyor.  

Son anket sonuçlarına göre AK Parti % 53,5, CHP yüzde 23.5, MHP yüzde 10, HDP yüzde 9.5 oy alıyor. 1 ila 4 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen ankette çıkan sonuca göre HDP ve MHP’deki önlemez düşüş devam ediyor. Bu arada MAK Danışmanlık tarafından yapılan diğer anketlerde de ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Türk ordusunun DAEŞ terör örgütüne karşı sınır ötesi olası bir müdahalesini olumlu bulur musunuz sorusuna yüzde 47 evet, yüzde 27 hayır ve yüzde 26 çekimser sonucu oluştu. Türkiye’nin sınır ihlali yapan Rus uçağını düşürmesini onaylıyor musunuz sorusuna ise; yüzde 65 evet derken, yüzde 18 hayır dedi ve yüzde 17 kararsız kaldı. 

 

HDP MHP AK Parti CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film