Azerbaycan’dan Türkiye’ye Komşu Kıyağı

Azerbaycan’dan Türkiye’ye nakliye bedelleri konusunda yüzde 40 indirim geldi. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş; Azerbaycan’ın Rusya krizinden sonra nakliye bedellerinde yüzde 40 indirim yaptığını ifade etti.

Azerbaycan’dan Türkiye’ye Komşu Kıyağı

Dünyada doğalgaz ve petrol ihraç eden ülkeler; Katar, Azerbaycan, Kuzey Irak ve diğer ülkeler ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Rusya’ya olan bağlılıklarını en aza indirmek istediklerini ifade eden Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş; bunun için bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Kayseri Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen toplantıda; Kayseri’nin Geleceği konulu görüşmelerde, Mustafa Elitaş Azerbaycan’da meydana gelen doğalgaz boru hattındaki patlama sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Azerbaycan’a da başsağlığı dileyen Mustafa Elitaş; Azerbaycan’ın dostluğunu, kriz çıktığı andan itibaren gördüklerini belirtti. Rusya’nın Türk tırlarına engel koyması üzerinde; sınırlarda bekleyen 300 tırın; eskor eşliğinde güvenli bir şekilde geçişinin sağlandığını ifade eden Elitaş; bu yüzden Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e de teşekkürlerini sundu.

Azerbaycan’a yapılan ziyarete de değinen Mustafa Elitaş; Türkiye-Azerbaycan arası transit geçişlerle alakalı olarak gelişme kaydedildiğini ifade etti. Azerbaycan’ın nakliye bedelleri toplamına yaptığı yüzde 40 indirimin de kendilerini bir hayli mutlu ettiğini sözlerine ekledi. 

 

Türkiye Azerbaycan Doğalgaz Nakliye Bedelleri Toplamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film