Cildi Gençleştiren Besinler

Genç ve diri bir cilde sahip olmak için; bazı besinlerin yeteri miktarda tüketilmesi gerekiyor. Uzmanlar bu konuda doğal besinlere yönelmek gerektiğini ve kimyasal kozmetik ürünlerinden uzak durulması gerektiğini vurguladı. Somon, papaya, kırmızı biber gibi besinlerin cildi gençleştirdiği uzmanlarca vurgulandı.

Cildi Gençleştiren Besinler

Cildin genç ve dinamik görünmesinde; papaya, somon ve kırmızı biberin önemli bir rol oynadığı ifade edildi. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda; bu besinlerin cildi gençleştirdiği ve diri görünmesine yardımcı olduğu belirtildi. İnsanların tonlarca para harcadıkları ürünlerin ise; doğal ürünler kadar etki göstermediği ve uzun vadede cilde zararları olabileceği de vurgulandı. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhan Serdaroğlu; sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanın; doğal besinler tüketmekten geçtiğini kaydetti. Papaya, somon ve kırmızı bibere ayrı değinen Op. Dr. İlhan Serdaroğlu; bu besinleri tüketmenin önemine vurgu yaptı. Sağlıklı bir cilt için kırmızı biberin içeriğinde yer alan karotenin etkin bir rol oynadığını ve cilde giden kan miktarının artmasına yardımcı olduğunu ifade etti.

Kırmız biberin kırışıklıkları giderdiği, cilde parlaklık kazandırdığı ve akne oluşumuna da engel olduğu Op. Dr. Serdaroğlu tarafından ifade edildi. Somonun içerisinde yer alan Omega 3 yağ asitlerinin ise; enflamasyonla, cilt kırışıklığı ve akneye iyi geldiğini söyledi. Papaya ise; içeriğinde yer alan C ve E vitaminleri ile cilde katkı sağlıyor diyen İlhan Serdaroğlu; güneş ışınlarının zararlı yan etkilerinden cildi koruduğunu ve antienflamatuar özellikleri sayesinde akne oluşumuna engel olduğunu belirtti.

Öte yandan Bitter çikolata, ayçiçeği ve kabağın da; cildin genç ve diri görünmesine katkı sağladığını ifade etti. 

Cildi Gençleştiren Besinler Somon Papaya Kırmızı Biber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film