Maradona PES 2017'nin Geliştiricisi Konami'ye Dava Açıyor!

Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu kabul edilen Maradona PES 2017'nin yapımcısı Konami'ye dava açmaya hazırlanıyor.

Maradona PES 2017'nin Geliştiricisi Konami'ye Dava Açıyor!

Dünyanın en çok sevilen futbol oyunlarından Pro Evolution Soccer oyununun geçen yılki serisi olan PES 2017'nin geliştiricisi Konami'ye Maradona'dan bir şok geldi. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu kabul edilen Maradona, oyun içerisinde kendi yüzünün kullanılması nedeniyle Konami'ye dava açmaya hazırlanıyor. 1997 yılında futbolu bırakmış olan Diego Armando Maradona daha sonrasında gündeme farklı biçimlerde gelmişti. Lakin bu sefer oldukça farklı bir olay ile gündeme tekrardan geliyor.

Geçtiğimiz yüzyıla damgasını vurmuş olan ve Arjantin milli takımıyla başarıdan başarıya koşmuş olan Diego Armando Maradona oyun içerisinde izinsiz olarak kendisinin kullanılması nedeniyle dava açmaya hazırlanıyor. PES 2017 oyununun "myClub" yani "Kulübüm" isimli modu içerisinde aralarında pek çok ünlü isimle birlikte kendisine de yer verilmiş olması nedeniyle dava açmaya hazırlandığı söylenildi. Bilindiği üzere futbol oyunları, futbol takımları ve oyuncuları için isim hakları ve sponsorluk ödemeleri gibi ödemeleri yapmaları gerekiyor. Arjantinli eski futbolcu Facebook hesabı üzerinden gerçekleştirdiği bir açıklamayla birlikte gerekli yasal işlemlerin avukatı tarafından başlatılacağını belirtti. Oyun içerisinde kendisinin izinsiz olarak birebir kullanılmış olmasının yasal olmadığını ve bu nedenle hakkını arayacağını dile getirdi.

Gelecek günlerde olay hakkında nasıl gelişmeler meydana gelecek hep birlikte görme imkanı elde edeceğiz. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

Diego Armando Maradona PES 2017 Konami
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor