Diyarbakır’da Terör Örgütü Tarafından Öldürülen Tahir Elçi Toprağa Verildi

Diyarbakır’da terör örgütünün oyununa gelen ve çıkan çatışmada ensesinden vurularak öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi; son yolculuğuna uğurlandı. Elçi’nin cenaze törenine meslektaşları da katıldı.

Diyarbakır’da Terör Örgütü Tarafından Öldürülen Tahir Elçi Toprağa Verildi

Diyarbakır’da meydana gelen çatışmada ensesinden vurularak hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi; bugün son yolculuğuna uğurlandı. Tahir Elçi’ye meslektaşları da eşlik etti ve onu son yolculuğunda yalnız bırakmadılar. Tahir Elçi’nin eşinin yaptığı konuşma ise herkesi ağlattı. Bugün yurt dışına çıkış yasağı kalktı, Tahir artık özgür şeklinde bir açıklama yapan Elçi’nin eşinin bu sözleri herkesi duygulandırdı. Türkan Elçi tarafından söylenen bu sözler; cenaze töreninde duygusal anların yaşanmasına ve birçok kişinin gözyaşlarına hakim olamamasına neden oldu.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için yapılan cenaze törenine yaklaşık 50 bin kişi katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da; törene katılanlar arasındaydı. Bu arada 80 ilin baro başkanları ve HDP milletvekilleri ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak da; Tahir Elçi’yi son yolculuğunda yalnız bırakmadılar.

Meslektaşları Omzunda Taşıdı; Eşinin Sözleri Herkesi Duygulandırdı

Meslektaşları tarafından omuzlarda taşınan Tahir Elçi; son yolcuğuna uğurlanırken, Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi’nin sözleri ise, herkesi duygulandırdı. Eşinin artık yurt dışına çıkma yasağının kalktığını ifade eden acılı eş; artık Tahir özgür dedi. 

Tahir Elçi Tahir Elçi Cenaze Töreni Diyarbakır Türkan Elçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor