Huawei, Dönme Kabiliyeti Olan Kamera Patenti Aldı

Daha önce birkaç örneği bulunan ve hem ön, hem arka kamera olarak kullanılabilecek dönme özelliğine sahip kamera patentini aldı. Şuan için bu patentin nerede kullanılacağı ise kesin değildir.

Huawei, Dönme Kabiliyeti Olan Kamera Patenti Aldı

Huawei, telefon sektöründeki gelişmelerle birlikte teknolojisine artı özellikler eklemeye devam ediyor. Bununla birlikte, bu özellikleri kendi yöntemleriyle de geliştirmeyi bilen şirket, bunun karşılığını tüketiciden rahatlıkla görmektedir. Sunmuş olduğu ürünler ve hayata getirdikleri kolaylıklar göz önüne alındığı vakit, Huawei'nin bu durumda oldukça profesyonel bir tavır takındığını söyleyebiliriz. Şimdilerde ise peşinde olduğu bir patenti almış durumundadır. Patentin ayrıntısı ise, telefona bulunan arka kameranın 180 derece dönme kabiliyetiyle ön kamera olabilme özelliğidir. Bu özelliği kullanabilmek adına yaklaşık bir yıl önce patent başvurusunda bulunan şirket, zorlu bir süreci atlatmış bulunmaktadır.

Hem tasarrufu, hem de geleceğin teknolojisini barındıran bu patent, ne zaman ve nasıl kullanılacağı konusunda ise şirket tarafından bir açıklama yapılmasını beklemektedir. Eğer bir akıllı telefona bu özelliği görürsek, ön kamera döneminin bittiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte cihazın fazla donanımdan kurtulup yine aynı güçteki seviyede olması ise akıllı telefonun ömrünü uzatıp kalitesini artıran bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Tabi bu sistemin getireceği farklı durumların ise kullancıyı zor duruma bırakmamak adına önceden düşünülmesi gerekmektedir. 

Huawei Huawei 180 Derece Dönen Kamera Huawei Kamera
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor