Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Kesinleşti

Bir süredir üzerinde çalışılan ve epey yol alınmış yerli otomobilde, sonuca doğru hızla yaklaşılıyor. Tanıtımında ertelemelerin olduğunu bir kenara bırakarak kesin tarih olarak 27 Aralık belirlenmiştir.

Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Kesinleşti

Yerli otomobil uzunca bir süredir Türkiye için vazgeçilmez ve greçekleşmesi gereken bir amaç olarak tarihte yerini almıştır. Geçmiş yıllardan bu yana uzunca bir süredir bu süreçte türlü zahmetler çekilmiş olsa da, sonuç olarak yerli otomobil adına adımlar emişn bir şekilde atılmıştır. Normal planlamalara göre 14 Aralık tarihinde tanıtılması beklenen yerli otomobilin, bazı nedenlerden dolayı tanıtım zamanı 27 Aralık tarihine ertelenmiştir. Bununla brilikte bu müjdeli haberin Türkiye adına olumlu etkileri olmuştur.

Türkiye'nin Otomobili Grişim Grubu A.Ş., yerli otomobil için uzunca bir süredir çalışmaktaydı. 27 Aralık tarihi tanıtım zamanı olarak da Bakan ve Cumhurbaşkanı tarafından yetiy edilmiştir. Tanıtım yeri olarak ise Gebze seçilmiştir. Yapılan açıklamalara göre aracın C segmentinde bir SUV araç olacağı söylenmişti. Bununla birlikte paylaşılan fotoğrafta ise tasarım açısından italyan dokunuşununu olduğu tahmin edilmektedir. Şimdiye kadar üzerinde epeyce konuşulan ve birçok çevre açısından Türkiye adına önemli bir gelişme olarak görülen bu araç hakkında şimdilik daha fazla bilgi yoktur. 27 Aralık tarihi itibariyle yerli otomoıbilin üzerindeki tüm sır perdesi açılacak ve belirlenen zamanda seri üretime geçilecektir.

Yerli Yerli Otomobil Türkiye Yerli Otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor