Çin Güneşi 2020'de Kullanılmaya Başlanacak

Uzun bir süredir enerji kaynağı olarak tasarlanan ve son kısımlara varılan Çin'in yapay güneşi 2020'de aktif hale getirilicek. HL-2M tokamak nükleer füzyon reaktörü adıyla 2020 yılı içerisinde faaliyete geçirilecek olan yapay güneş gelecek vadetmektedir.

Çin Güneşi 2020'de Kullanılmaya Başlanacak

Çin, son yıllarda yaptığı atılımlarla adından çokça söz ettirmektedir. Global ticaret anlayışıyla hareket ederek Çin'de bulunan araştırmacı ve bilim insanları tarafından doğaya zarar vermeden, zararlı gazları doğaya salmadan sürekli bir enerji kaynağı olan HL-2M'nin yapımında son kısımlara geldiklerini ve 2020 yılında faaliyete geçirebileceklerini ifade ettiler. Bu sayede elde edilecek enerji tamamen doğal ve yaşadığımız evrene zarar vermeyip aksine dengelenmesine fayda sağlayacak bir oluşum olarak gözükmektedir.

Yapay Güneş, nükleer füzyon teknolojisiyle enerji üretmektedir. Fakat şimdilik bu enerjinin nasıl kullanılabileceği ise bir sorun olarak gözükmektedir. Bu sorunun çözülmesiyle birlikte temiz ve sınırısız bir enerji kaynağının elde edilebileceği açıktır. Şimdiye kadar bu konuda bir çok yerde araştırmalar yapılmış fakat maliyet sorununun üstesinden gelinememiş olması herhangi bir sonuca varılmasını engellemiştir. HL-2M tokamak nükleer füzyon reaktörü, iddialara göre bu sorunların üstesinden gelecek bir yapıya sahiptir. Nükleer füzyon reaktörlerine, sonuçlar istendiği gibi giderse gelecekte yön verecek olan bu adım, insanlık adına daha şimdiden önemini açık bir şekilde göstermektedir.

Çin Yapay Güneşi HL-2M Yapay Güneş 2020
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor