Samsung Galaxy A01 Açıklandı

Samsung, özel bir tanıtım gereği duymadığı ve şuan için hangi ülkelerde hangi fiyatla satışa çıkarılacağı belli olmayan telefonunu tanıttı. Akıllı telefon kategorisinde alt ve orta segment arasında cihazın yer alması bekleniyor.

Samsung Galaxy A01 Açıklandı

Samsung, telefon sektöründe almış olduğu yeri büyütmeye devam ediyor. Şirket her ne kadar piyasaya sürmüş olduğu amiral gemisi diye tabir edilen üst düzey akıllı telefonlarıyla ün salmış olsa da, bireylerin bütçelerine göre bütçe dostu telefonlarını da çıkarmaya devam ediyor. Buna göre tasarlanmış ve çıkartılmış yeni telefonlarından birisi de Samsung Galaxy A01'dir. Cihazın genel özellikleri diğer akıllı telefonlara göre biraz düşük bir seviyede kalmaktadır. Buna reağmen ortaya koyduğu RAM kapasitesi piyasadaki birçok telefondan yine de üstte durmaktadır.

3.000 mAh bataryası ekran özelliklerine göre uzun süreli kullanımı elverişli kılmaktadır. 5,7 inç LCD özellikleri bulunan ekranıyla birlikte 6 ve 8 GB RAM olmak üzere cihazın iki seçeneği bulunmaktadır. 8 çekirdek bir işlemcinin yanında arka kısımda iki kamerası yer almaktadır. 13 ve 2 MP çözünürlük kalitesine sahip bu arka kameralar 2,2 ve 2,4 diyafram açıklığına sahiptir. Ön kısımda ise 5 MP'lik bir kamerası yine yer almaktadır. Android 10 işletim sistemine sahip cihazın 128n GB dahili depolama alanı vardır. Her ne kadar alt kademe gibi görünen tüm bu özellikleri genel olarak orta segmente yakın düzeylerde sunulmuştur. Şimdilik fiyat ve pazar olarak yeri belli olmayan telefonun ilerleyen günlerde bu kısımların da açıklanması beklenmektedir. 

 

Samsung Samsung Galaxy A01 Samsung Galaxy A01 Özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor