Apple'dan Çalışanlarına Genetik Test Hizmeti

Apple, Kaliforniya kısmındaki çalışanlarının bir bölümüne ücretsiz genetik test hizmeti vermeye başladı. Buna göre belirlenen kısımdaki kişiler bu hizmeti Apple şirketinde bulunan sağlık bölümünde alabilecekler.

Apple'dan Çalışanlarına Genetik Test Hizmeti

Apple, teknoloji anlamında ürünleri ve geliştirmeleriyle adından çokça söz ettirmektedir. Diğer yandan çalışanlarına sağladığı imkanlarla da zaman zaman gündeme gelen şirket, şimdi de bir kısım çalışanına sunduğu ücretsiz genetik testle adını tekrar duyurmuştur. Color adlı DNA görüntülem şirketiyle bu yönde anlaşan Apple, bu hizmeti ortak bir çalışmayla verecektir. AC Wellness adlı sağlık kliniği, Apple'dan ayrı bir şirket olmasına rağmen Apple bünyesinde bulunmaktadır. Bu testler AC Wellness ve Color işbirliğiyle planlanıp uygulamaya dökülecektir. Bu sayede çalışanlarına sağlık alanında yeni bir avantajı şirket sunmuş bulunmaktadır. 

Color şirketinin yapacağı bu testle, çalışanlarının genetik olarak herhangi bir hastalığa yatkınlıkları durumu da araştırılacaktır. Diğer yönden tespit edilen olasılıklar ise önleyici tedavi yöntemleriyle ortaya çıkmadan bertaraf edilebilir konumda olacaktır. Bu sayede hastalığa yakalanmadan önleminin alınması durumu gerçekleşmiş ve hastalık durumunda yapılacak maliyetin çok çok altında bir ücretle önüne geçilebilir konuma getirilecektir. Önleyici tedavilerin bu kuvvetli yönünü, hem ekonomik anlamda hem de çalışanlarına verdiği önemle ortaya koyan Apple şirketinin bu tarama alanını sabit tutup tutmayacağı ise şimdilik belli değildir. 

Apple Apple Ücretsiz Genetik Test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor