Kullanıcıyı Uyaran Akıllı Kulaklık Görüntülendi

Kullanıcı odaklı geliştirlen sistemle, dış sesleri ayırt ederek oluşabilecek tehlikelere karşı araştırmacılar tarafından yeni bir kulaklık geliştirildi. Buna göre kulaklık, yapısında yer alan mini mikrofonlar sayesinde kullanıcıyı tehlikelere karşı uyarmaktadır.

Kullanıcıyı Uyaran Akıllı Kulaklık Görüntülendi

Kulaklık takılı ve elde telefon görüntüsü birçok insan tarafından sıkça karşılaşılan bir durumdur. Hatta bazı bireyler bunu zamanı değerlendirmek ya da sosyal medyadan, internetten kopmamak adına gerçekleştirmektedir. Fakat bireyin içine gömüldüğü sanal dünyada, dışardaki tehlikelerden bihaber olması ise kaçınılmazdır. Kulaklığın dış sesleri duymayı engellemesi ve bazı tehlikelere yol açması ise şimdiye kadar yüksek olasılıklı durumlar arasında yer almaktaydı. Fakat Columbia Üniversitesi'nde yer alan araştırmacılar bu duruma çözüm getirmek adına yeni bir kulaklık üzerinde çalışmaya başladılar. Uzun süren uğraşlar sonucunda ise dış dünyadan bireye rahatsızlık vermeyecek şekilde tehlikelerden korunması kısmen sağlanmış oldu.

Üzerinde çalışılan ve şimdilik başarıya ulaştığı gözlenen bu projeye şimdiye kadar 1.2 milyon dolar hibe yapılmış durumdadır. Kullaklığın tasarımında yer alan ve dış sesleri toplayan mini mikrofonları ve bu sesleri ayırt ederek sesin hangi yönden geldiğini belirleyerek kullanıcının telefonuna anlık uyarı gönderen sistemi başlı başına teknoloji harikası olarak gözükmektedir. Bu sayede kullanıcı telefonuyla ilgilenirken bu uyarı sayesinde tehlikelerden korunma şansını artırmaktadır. Hızla gelen bir araç, tren ya da farklı bir durumun uyarı olarak gönderilmesi insanların dikkat oranlarını artıracak bir oluşumu göstermektedir. 

Kullanıcı Uyaran Kulaklık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor