Google Sunucuları Türkiye'ye Geliyor

Google ve Türk Telekom arasında imzalanan anlaşmaya göre 2020 yılı içerisinde Google sunucularının bir kısmını Türkiye'ye taşıyacak. Bununla birlikte Google'ın sunduğu internetin yarısı bu sunucular üzerinden sağlanacak.

Google Sunucuları Türkiye'ye Geliyor

Google, internet sektöründe vazgeçilmez ve oldukça kuvvetli bir konumda yer almaktadır. Son günlerde yaşanan bazı sorunların dışında çok gündeme gelmeyen bu konu ise yavaş yavaş gün ışığına çıkmaktadır. Buna göre Türk Telekom ve Google varılan anlaşmaya göre Google'ın sunucularını Türkiye'ye  taşımasını içermektedir. Bununla birlikte bu durumun gerçekleşmesi durumunda, internet hızı ve iyileştirmesinin yüksek oranda sağlanması düşünülmektedir. Dün yapılan anlaşmayla bu işlem için ilk adım atılmıştır. Diğer taraftan Türk Telekom Facebook ile de aynı çalışmaları yapmak için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. 

Google ve Facebook, Türkiye odaklı internet trafiğinin yarısından fazlasını içermektedir. İşte bu yüzden sunucuların taşınması durumu internet hızını ve güvenliğini son derece artıracaktır. İşin güvenlik tarafına bakacak olursak, kullanıcı bilgilerinin saklandığı bu sunucuların devlet sınırları içinde tutulması, birçok yönden güvenliğin daha üst düzeyde olacağını göstermektedir. Yurtdışına sunucularla taşınan bilgiler bu sayede artık Türkiye'de kalabilecek. Sunucu faktörünün bu denli önemli olması ve konu üzerinde bu şekilde ilerleme sağlanması ise tabi ki kulalnıcılar açısından oldukça sevindirici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Google Google Sunucuları Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor