Windows 10 Üzerinden Android Telefonlarla Sesli İletişim Kurulabilecek

Bir süredir test aşamasında olan ve bu aşamaları başarıyla geçen yeni özellik sayesinde Windows 10 üzerinden Android bir telefonla sesli iletişim kurma gerçekleşecek. Bunun için Windows 10 sisteminde telefonunuz uygulaması yeterli olacaktır.

Windows 10 Üzerinden Android Telefonlarla Sesli İletişim Kurulabilecek

İletişimin yaygınlaştığı ve kilometrelerin metrelere, hatta bir telefon kadar yakın olduğu günümüzde, iletişim ağı daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. Bunun için bir süredir geliştiriciler Windows 10 işletim sistemi üzerinden yaptıkları testlerle Android bir telefonla kontak kurmayı başardılar. Bu sayede bu işletim sistemi üzerinden hem arama yapılabilir, hem de gelen aramalar cevaplanabilir duruma gelmiştir. Birçok açıdan büyük kolaylık sağlayan bu özellikle bilgisayar başından kalkmadan Android bir cihazı aramak oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.

Bilgisayarların ve telefonların bu şekilde bir iletişim ağı daha eklenmiş oldu. Microsoft, birçok insanın hayatını kolaylaştıracak bu uygulama belirli bir süre içerisinde ve zamana yayarak kullanıcılara sunulacaktır. Şimdilik Android telefonlar için getirilen bu sistem iOS cihazlarına ise ne zaman geleceği şimdilik belli değildir. Yapılması gereken sadece işletim sistemindeki telefonunuz uygulamasından, gerekli adımları izleyerek izinleri verdikten sonra istenilen şekilde arama yapilabilir ya da gelen aramalar yanıtlanabilir durumda olacaktır. Minimal gereksinimler açısından ise telefon tarafında Android 7.0 alt sınır işletim sistemi olarak belirlenmiştir. Bu ve üstü işletim sistemine sahip Android telefon ve Windows 10 güncellemelerini aralıksız aldığınızda bu durumun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. 

Windows 10 Windows 10 Arama Özelliği Windows 10 Android Telefon Arama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor