Mobil Cihazlara Google Asistan Çevirmen Modu Gelecek

Gerçek zamanlı çeviri modunu Google Asistan artık Android ve iOS cihazlara da sunmaya hazırlanıyor. Anlık olarak çeviri yapabilen ve bunları okuyabilen sistem büyük kolaylık sağlayacak.

Mobil Cihazlara Google Asistan Çevirmen Modu Gelecek

Günümüzde mesafelerin sadece bir telefon kadar kısaldığını düşünürsek iletişim ağlarının ne kadar güçlendiğini rahatlıkla gösterebiliriz. Bununla birlikte farklı dilde konuşan bireylerle konuşulmak istendiğinde ise ortaya dil sorunu çıkmaktadır. Çoğu zaman zorlanılan bu durum artık daha kolay hale gelmiş bulunmaktadır. İnsanların telefonları Android ve iOS cihazlar olarak ayırmadan ne kadar sıklıkla kullandığı ve elinden düşürmediği açık bir şekilde görülmektedir. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı Google Asistan'ın çeviri özelliği artık mobil cihazlara da gelecek konuma getirilmiştir. 44 dili anlık olarak çeviri yapabilme özelliğine sahip bu mod, iletişim açısından büyük bir basamak olarak gözükmektedir. 

Tercüme edilmiş metinleri okuyabilen, bilmediğiniz bir dildeki insan konuşurken bu konuşmayı dinleterek, yapay zekanın da katkılarıyla bu konuşmayı istediğiniz dile çevirebilen mod, bu konuşmayı metine çevirerek istek durumunda sesli olarak okuma işlemini de yapabilmektedir. Hem sesli hem de yazı olarak iki farklı fonksiyonda da çeviri işlemini hızlı ve anında yaparak kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlayan bu özellik artık Android ve iOS cihazlara da gelmiş bulunmaktadır. 

Google Asistan Google Asistan Çeviri Modu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor