Oppo, Ekran İçi Kamera Teknolojili Prototip Telefonunu Açıkladı

Oppo, bir süredir piyasada yer alan ve henüz örneği bulunmayan bir teknolojiye sahip prototip akıllı telefonunu tanıttı. Buna göre ön kameranın ekrana gömülü olduğu bu yeni sistem çok ses getireceğe benziyor.

Oppo, Ekran İçi Kamera Teknolojili Prototip Telefonunu Açıkladı

Oppo, telefon sektöründe yakaladığı ivmeyi güzel bir şekilde devam ettirmektedir. Diğer yandan yeni teknolojileri ve inovasyon çalışmalarından aldığı kuvvetle tanıtımı gerçekleştirilen bu cihazında ön kamerayı ekrana gömülü bir hale getirmiştir. Tanıtımı yapılan bu cihazın sadece bu özelliği değil, üzerinde fiziksel anlamda sadece mikrofon kısmındaki delikten başka bir giriş kısmının bulunmamış olmasıydı. Ön kamera için şimdiye kadar oldukça farklı tasarımlar ve denemeler yapılmıştır. Delikli kamera, damla çentikli kamera ve pop-up gibi kısımlar denenmiştir. Fakat ekran altı gömülü ön kamera teknolojisi ise Oppo ile fiziksel bir şekle bürünmüştür.

Prototip'e şimdilik bir isim verilmemekle birlikte, üzerinde hiçbir fiziksel girişin bulunmaması da başka marka telefon şirketlerinin üzerinde çalıştığı ve patentini almaya uğraştığı kısmı içermektedir. Bu iki farklı sistemi tek telefonda toplayarak ve inanılmaz bir hızda sunarak şirket ne kadar entegre çalıştığını açıkça göstermiştir. Şuan için satışı ya da diğer özellikleri hakkında kesin bilgiler yer almamış olsa da, önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde bu teknolojiye sahip cihazların piyasada yer alması beklenmektedir. 

Oppo Oppo Ekrana Gömülü Ön Kamera Oppo Yeni Telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor