Su Altı Sürekli Oksijen Mekanizması Tasarlandı

Dalgıçların ya da su altında uzun süre yüzmek isteyenlerin sürekli olarak oksijen ihtiyaçları da doğmaktadır. Tasarımlanan yeni bir sistemle yüzmeye devam edildikçe sürekli oksijen pompalayan yeni bir sistem keşfedildi.

Su Altı Sürekli Oksijen Mekanizması Tasarlandı

Bazı insanlar su altındaki hayata oldukça büyük bir merak içerisinde bakmaktadırlar. Bunun sebebi ise su altının gizemi ve erişilebilirliği bazı aşamalarla oldukça kolay hale getirildiği içindir. Özellikle dalgıçların dalma esnasında süreki olarak oksijen ihtiyaçları bulunmaktadır. Derinlik ve suda bekleme süresi de bu ihtiyacın sürekliliğini ve önemini gözler önüne sermektedir. ExoLung adı verilen yeni bir sistemse dalgıçların dalış esnasında hareketlerine bağlı olarak tasarlanan, hareket sebebiyle oksijen ulaşımını mümkün kılan bir sistemdir. Diğer yandan bu sistemin gereksinimlerinde birisi yüzeyden oksijeni almasıdır. 

Yüzeyden gelen sistem, yüzücünün göğüs kısmına sabitlenen bir şamadıraya aktarılmıştır. Bu şamandıranın çalışma koşulu ise yüzücünün ayaklarına eklenen birer ip vasıtasıyla, kişinin yüzdüğü anda sistemden oksijen gelmesini sağlamak amacı güdülmüştür. Bu sayede birey yüzmeye devam ettiği müddetçe sistemi hareket ettirerek oksijene kolay bir şekilde erişim sağlayacaktır. 3.5 kg ağırlığındaki bu sistem, yüzmek ve deniz altını keşfetmek isteyenler için oldukça faydalı bir sitem olarak görülmüştür. Yaklaşık 300 avro fiyatı bulunan cihazın ise kendi kulvarında şu ana kadar bu performansa sahip başka bir rakibi bulunmamaktadır. 

Su Altı ExoLung Su Altı Makinesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor