Snapchat Deepfake Özelliği Geliyor

Teknoloji gelişimiyle birlikte sosyal medya uygulamalarına entegre edilmesi durumunun birleştirilmesiyle oluşturulan Deepfake özelliği, Snapchat uygulamasında kullanılır duruma gelecek. Cameo adı verilen özellikle farklı görsel ve videolara bu sayede kulanıcılar sahip olabilecekler.

Snapchat Deepfake Özelliği Geliyor

Yapay zeka teknoljoisi çok farklı biçimlerde artık hayatımızda yer almaktadır. Kimi zaman geliştirilen bilgisayarlar, kimi zaman otonom sistemleri gibi birçok sektörde artık kullanılır hale gelen yapaz zeka, şimdi de Snapchaty uygulamasının da içerisine giriyor. Buna göre yapay zeka teknolojisine sahip Cameo adlı özellik, deepfake durumuna sahip video klip ve gif gibi çeşitli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Snapchat uygulamasının da bu furyaya katılmasıyla yelpazesi genişleyen özellik bundan sonra daha çok kitleye ulaşacak gibi görünüyor. Yakın zamanda Snapchat uygulamasında bu özelliği rahatlıkla görülüp kullanılır hale gelecektir. 

Özelliğin ayrıntısı hakkında ise şunu söylemek gerekir. bir arkadaşınızın ya da yakınınızın yüzünü kendi vücudunuzda ya da sizin yüzünüzü bir başkasının yüz kısmında rahatlıkla görmeniz sağlanmaktadır. İşin eğlenceli kısmını ise bu oluşturmaktadır. Sosyal medyada bununla alakalı oldukça fazla sayıda içeriğe ulaşabilirsiniz. Bireylerin eğlenmek adına kullandığı ve zararı olmayan bu uygulama özelliği ile Snapchat, kullanıcılarına sunduğu dinamik ve hareketli kullanma imkanlarını bu sayede artıracaktır. Şimdilik deepfake özelliğinin lite sürümünün geleceği, başka versiyonlarının ise şimdilik belli olmadığını belirtmekte fayda var. İlerleyen günlerde Snapchat yetkililerinin tam bir açıklama yapmasıyla durum daha da açıklığa kavuşacaktır.

Snapchat Snapchat Deepfake Özelliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor