Huawei, 8 Modeline 'Always on Display' Özelliği Getiriyor

Akıllı telefonlar için hem zaman hem de enerji tasarrufu açısından iyi bir özellik olarak kullanılan Always on Display, 2020 yılı içinde Huawei'nin 8 telefonuna geceği hakkında şirketten bir açıklama yapıldı.

Huawei, 8 Modeline 'Always on Display' Özelliği Getiriyor

Huawei, son zamanlarda yaşadığı birtakım sorunlar ve ABD çıkmazı gibi kısımları bir kenara alırsak, gelişimdeki başarıyı artırarak devam ettirmektedir. Kullandıkları teknoloji ve yenilikçi ürünleriyle tüketiciye her zaman hitap eden yapılarını hiç bozmadan devam ettirmektedirler. Bugün gün içerisinde yapılan bir açıklamayla şirket, 8 akıllı telefonuna Always on Display özelliğini 2020 yılı içerisinde getireceğini açıkladı. Bu özellik ise kullanıcı adına pozitif bir getiri sağlamaktadır. Ekranı açmadan telefonla ilgili görülmek istenen kısımları belirli bir kısımda göstermeye yarayan bu özellik, batarya ve zaman açısından oldukça tasarruf getirmektedir. 

Sürekli ekran kilidinin açılıp kapanması ve ekranın açık olduğu sürenin uzatılması, hem bataryayı çabuk bitirmekte hem de ömrünü kısaltmaktadır. Diğer yandan bu özellik bu durumun kısmen önüne geçilmesine olanak sağlamaktadır. Huawei önümüzdeki yıl içerisinde de bu özelliği 8 telefonuna getireceğini açıkladı. Bu özelliğin ayrıca sadece OLED özelliğe sahip ekranlara değil, kapsamlı olarak geleceği ise ayrı bir avantaj olarak görülmektedir. Mate 20 Porsche Design, Mate 20 X(4G), P30, P30 Pro, Mate 20 Pro, Mate 20X (5G), Nova 5 Pro ve Honor Magic 2 model telefonları bu özelliğe sahip olacaklar. İlerleyen günlerde bu model sayısında artışın olup olamyacağı ise kesin değil. Fakat Huawei yüksek ihtimalle özelliğin eklenecek model sayısını artıracağı tahmin edilmektedir. 

Huawei Huawei Always on Display
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor