Akıllı Telefon Pazar Lideri Yine Değişmedi

Apple, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl için de akıllı telefon pazarında yer alan amiral gemisi diyebileceğimiz telefon kısmında ve genel anlamda yine birincilik ipini göğüslemiştir.

Akıllı Telefon Pazar Lideri Yine Değişmedi

Apple, günden güne artan teknolojisi ve ulaştığı kişi sayısının da artmasıyla büyümektedir. Bununla birlikte telefon sektörüne başladığı günden bu yana farklı bir soluk ve imza getirmiştir. Kullanıcılarının özenle seçtikleri bu telefonlar ise şirket tarafından aynı özenle üretilmekte ve tüketiciye sunulmaktadır. Pazar payı ise rakiplerine oranla oldukça kuvvetile durumda olan şirket tam olarak %52'lik bir üst seviye akıllı telefon pazarı hacmine ulaşmıştır. Üst segment akıllı telefonlar arasında iPhone XR oldukça popüler bir yer bulmuş ve bu yüzdelik dilim açısından bu başarının elde edilmesine oldukça büyük bir katkıda bulunmuştur. 

Diğer şirketlere oranla neredeyse pazarın yarısından çoğunu elinde tutan Apple, aynı koltukta oturmaya devam edecek gibi görünmektedir. Counterpoint, yani pazar araştırma ajansının sunduğu bu veriler ise tamamen objektiftir ve yanıltıcı değildir. Diğer markaların ise kendi içlerinde buna rağmen satışlarının arttığı ise tespit edilmiştir. Fakat akıllı telefon kategorisinde son zamanlarda ortaya çıkan yeni rakipler bu oranların yükselmesinin önüne geçmiştir. İnsanların alım gücünün de artmasıyla birlikte pazarın önümüzdeki yıllar içerisinde daha da büyüyeceği ve oluşan rekabet ortamının daha da karmaşık hale geleceği açık bir şekilde gözükmektedir. 

Apple Apple Akıllı Telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor