Apple, Karbonsuz Alüminyum Kullanacak

Apple, daha sağlıklı bir çevre adına ürünlerinde kullanacağı materyaller arasına karbosuz alüminyumu dahil etmeye hazırlanıyor. Buna göre telefon tablet vb. gibi Apple ürünlerinde yakın gelecekte karbonsuz alüminyum materyalini göreceğiz.

Apple, Karbonsuz Alüminyum Kullanacak

Daha sağlıklı bir çevre adına yürütülen kampanyalar ve bununla birlikte atılan adımlar gün geçtikçe insanların yararına olacak hale gelmeye başladı. Alüminyum maddesi ise kullanılan birçok malzemenin içerisinde ve oldukça sık bir şekilde görülmektedir. Bu malzemenin üretim aşaması ise doğaya ve çevreye verdiği zarar göz önünde bulundurulursa oldukça zararlı bir kısımda yer alması tüm insanlık adına korkutucu bir durum teşkil etmektedir. Apple, bu süreçte artık yer almamak adına oldukça iddialı ve faydalı bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Elysis adlı bir şirkettten karbonsuz alüminyum alımına başlayan Apple, bu şekilde şimdiye kadar ne kadar çevreci olduğunu göstermiş olsa da, bir basamak daha insanları koruma adına yükselmiş olmaktadır. 

Üretilen ve yeni bir trend olacak gibi görünen bu karbonsuz alüminyumun iletkenliği ise farklı bir malzemeden oluşturulmaktadır. Bu saydede karbon safdışı bırakılmıştır. Apple şirketinin ise aldığı bu materyali şimdilik hangi ürünlerinde kullanacağı ya da ne zaman hayata geçireceği gibi sorular henüz yanıt bulabilmiş değil. Entegrasyon çalışmalarını süreci hızlandırmak adına kararlılıkla sürdüren şirketin, önceki çalışmaları arasında güneş enerji sistemine geçerek karbondioksit salınımının da önüne geçtiği bilinmektedir. Önümüzdeki yıllarda ise bu materyali daha sıklıkla görecek ve hayatımızda deneyimleyeceğiz.   

Apple Apple Karbonsuz Alüminyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor